نمونه سوال 95

  • ۰
  • ۰

برچسب ها: نتیجه بازی ایران و قطر 11 شهریور 95، نتیجه بازی ایران و قطر در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه، نتیجه بازی امروز ایران و قطر، خلاصه بازی ایران و قطر، گلهای بازی ایران و قطر، نتیجه بازی امشب ایران و قطر، نتیجه بازی دیشب ایران و قطر، نتیجه بازی ایران قطر 11 شهریور 95 | مقدماتی جام جهانی 2018، دانلود خلاصه بازی ایران قطر | پنجشنبه 11 شهریور 95 | مقدماتی جام جهانی 2018، بازی ایران - قطر 1395/06/11


-------------------------------------------------------------

نتیجه نهایی : ایران 2 - قطر 0
صدرنشینی ایران در وقت اضافه
-------------------------------------------------------------

دانلود خلاصه بازی ایران و قطر 11 شهریور 95
-------------------------------------------------------------
دانلود گلهای بازی امشب ایران و قطر 11 شهریور 95
دانلود گل رضا قوچان نژاد / دقیقه 94 / ایران 1 - قطر 0
دانلود گل علیرضا جهانبخش / دقیقه 101 / ایران 2 - قطر 0

-------------------------------------------------------------

جدول رده بندی مقدماتی جام جهانی 2018 - گروه A

-------------------------------------------------------------
دانلود حواشی کامل بازی امشب ایران و قطر 11 شهریور 95

دانلود فیلم پیش نمایش بازی ایران و قطر

دانلود فیلم طرح موزاییک نام ایران در ورزشگاه آزادی

دانلود فیلم گفتگو استیلی و پاشازاده درمورد بازی ایران

دانلود فیلم حمل بزرگترین پرچم ایران تا استادیوم آزادی

دانلود فیلم تیم ملی ایران آماده حضور پرقدرت مقابل قطر

دانلود فیلم نگاهی به بازی ایران و قطر در مقدماتی جام جهانی

دانلود فیلم سرود تیم ملی و پرچم زیبای ایران در ورزشگاه آزادی

دانلود فیلم اعتراض شدید کیروش به داور بازی امروز ایران و قطر

دانلود فیلم کامل درگیری بازی ایران و قطر (اختصاصی ورزش 3)

دانلود فیلم قدردانی بازیکنان تیم ملی از هواداران بعد بازی با قطر

دانلود فیلم مصاحبه سردار آزمون درباره غیرت و سطح بازی قطری ها

دانلود فیلم حواشی دیدار ایران - قطر 11 شهریور (اختصاصی ورزش3)

دانلود فیلم امضای کیروش و پیروانی برای عمو موسی (اختصاصی ورزش 3)

دانلود فیلم گفتگو با جواد نکونام درمورد درگیری بعد از گل (اختصاصی ورزش 3)

دانلود فیلم کری خوانی جالب هوادار ایران برای مسئولان قطر (اختصاصی ورزش 3)

دانلود فیلم کنفرانس خبری بعد از بازی مربیان تیمهای ایران و قطر (کارلوس کیروش)

دانلود فیلم نظر افشین پیروانی در مورد بازی جنجالی دیروز ایران و قطر 11 شهریور 95

-------------------------------------------------------------

در پرحاشیه ترین بازی تاریخ با تیم چندملیتی

ایران 2- قطر 0؛ خدا دوستمان داشت!

انرژی نزدیک به صدهزار تماشاچی جاضر در ورزشگاه آزادی نتیجه داد و ایران با دو گل دقایق پایانی گوچی و جهانبخش قطر را شکست داد و صدر نشین گروه شد.


به گزارش "ورزش سه"، ملی پوشان ایران در این بازی که حملات زیادی را روی دروازه حریف تدارک دیدند نتوانستند به توفیقی برسند تا اینکه در وقت های تلف شده نیمه دوم دیدار دو بار توسط جهانبخش و گوچی به گل رسیدند تا در اولین بازی خود با پیروزی میدان را ترک کنند.


هفته اول مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2018 در آسیا، پنجشنبه 11/06/95 ساعت 21
ورزشگاه آزادی تهران
داور: کریشانتا پریرا (سری لانکا)     

کمک ها: پاریا پریانگا نامال(سریلانکا)، پالیتا هماتونگا(سریلانکا)

 

تیم ملی ایران:


علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، پژمان منتطری، احسان حاج صفی، رامین رضاییان، آندرانیک تیموریان، سعید عزت اللهی، اشکان دژاگه(68 وحید امیری)، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی(77 رضا قوچان نژاد) و سردار آزمون(کریم انصاریفرد 83)
سرمربی: کارلوس کی روش


تیم ملی قطر:


امین لکومته، عبدالکریم حسن، پدرو کوریا(76 محمد موسی)، یاسر عبدالرحمان، لوییز جونیور، بوعلام خوخی، رودریگو باربوسا تاباتا(70 اکرم حسن عفیف)، کریم بودیاف، حسن الهیدوس، سباستین سوریا و علی اسداله تایمن
سرمربی:خوزه دانیل کارینو

 

اخطار

 

اشکان دژاگه (34) - پژمان منتطری(88) از ایران

 

 

شرح بازی:

 

تیم ملی ایران در نهایت نتوانست از فرصت های به دست آمد استفاده لازم را ببرد و در نهایت بازی را در نیمه اول با تساوی به اتمام رساند. 
بازی با حملات ایران آغاز شد و همانطور که از قبل قابل پیش بینی بود ملی پوشان با حملات حداکثری هواداران توانستند دروازه قطری ها را با تهدید مواجه کنند، هر چند پس از 10 دقیقه ابتدایی قطری ها توانستند کمی خود را پیدا کنند اما بازهم این ایران بود که سوار بر بازی به کار خود ادامه می داد. موقعیت هایی که اغلب آنها از روی شوت های راه دور و یا سانتر از جناحین پدید می امد دروازه حریف ایران را با خطرات جدی روبرو ساخت اما در نهایت هیچ یک از آنها کارگر نیفتاد، البته در این میان قطری ها نیز توانستند در یکی دو فرصت دروازه ایران را  با تهدید مواجه کنند اما زور کافی را برای باز کردن دروازه ایران نداشتند. 
در نهایت و در حالی که اعتراض به داور از سوی ایرانی ها به حداکثر خود رسیده بود نیمه اول به اتمام رسید تا دو تیم این نیمه را بدون گل راهی رختکن شوند.

 

شرح گل ها


ایران 1 قطر 0 (دقیقه 4+90، رضا قوچان نژاد) : در آخرین دقیقه بازی و در حالی که ایرانی ها امیدی به باز کردن دروازه حریف نداشتند اشتباه دروازه بان قطری باعث به وجود آمدن یک موقعیت طلایی برای ایران شد و همکاری انصاری فرد و رضا قوچان نژاد باعث گلزنی گوچی شد.
 

ایران 2 قطر 0 (دقیقه 9+90، علیرضا جهانبخش) : پس از جنجال های به وجود آمده بازیکنان ایران در حمله پایانی خود توانستند حداکثر استفاده را ببرند و غلیرضا جهانبخش با شوتی دقیق از پشت محوطه جریمه دروازه حریف را باز کرد.

 

  

اتفاق ویژه:


درگیری های شدید در این بازی را می توان ویژه ترین اتفاق ممکن دانست، درگیری هایی که پس از گلزنی ایران به اوج رسید و پس از ورود نکونام و سپس مربی حریف جو وجشتناکی را در آزادی به وجود آورد به طوری که تمام عوامل موجود دور زمین به داخل زمین چمن آمدند و به جدا کردن طرفین و خواباندن قائله پرداختند، درگیری هایی که داور این میدان را می توان اصلی ترین عامل آن دانست، داوری که در بازی رفت ایران و کره جنوبی در بازی های مقدماتی جام جهانی گذشته نیز با کی روش درگیر و در نهایت باعث محرومیت او شده بود. وقت کشی قطری ها و بازی های روانی آنها و پس از نوع قضاوت داور سریلانکایی مهمترین علت به وجود آمدن این درگیری شدید بود.

  

بهترین بازیکن

 

علی رضا جهانبخش و پژمان منتطری را می توان بهترین بازیکن ایران در این دیدار دانست، پژمان در دفاع بی نقص طاهر شد و جهانبخش نیز یکی از اصلی ترین مهره های هجومی ایران محسوب می شد ضمن اینکه می توان از رضا قوچان نژاد و سیدجلال حسینی و بیرانوند نیز نام برد که در انجام وظایف خود موفق بودند. جهانبخش و گوچی در این بازی موفق شدند با گل های خود سه امتیاز شیرین برای ایران به ارمغان بیاورند.

 

  

لحطات حساس:

 

دقیقه 2 – اولین حمله ایران در دقیقه دوم بازی انجام شد اما ضربه سر سردار آزمون قدرت کافی ر ابرای باز کردن دروازه قطر نداست. 
دقیقه 3 – یک سانتر دیگر از ملی پوشان ایران و بازهم حمله دیگر ایرانی ها اما این بار لکومته توپ را از روی سر مهاجمان ایران دور کرد و توپ برگشتی را جهانبخش به سوی دروازه قطری ها زد اما این موقعیت نیز از دست رفت. 
دقیقه 5 – ضربه ایستگاهی ایران را دژاگه از جناح چپ روی دروازه قزری ها فرستاد اما این توپ نیز با ضربه سر مهاجمان ایران سودی برای کشورمان نداشت.
دقیقه 6 – یک بار دیگر دژاگه از کنار خط دفاعی حریف خود را به محوطه جریمه این تیم رساند اما توپ این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 12 – سباستین سوریا اولین حمله خطرناک قطری ها را موجب شد، فرار و سپس ضربه محکم او از زاویه بسته را بیرانوند مهار کرد.
دقیقه 14 – فرار طارمی از بین مدافعان قطر موقعیت بعدی ایران را به وجود آورد اما لکومته سریع تر از او به توپ رسید و خطر را از روی دروازه خود دور کرد.
دقیقه 17 – پس از  اشتباه حاج صفی در دور کردن توپ، حسن الهیدوس در قسمت چپ دفاعی ایران صاحب توپ شد اما ضربه او را بیرانوند مهار کرد.
دقیقه 18 – ضربه ایستگاهی که نصیب ایران شد را عزت اللهی از پشت محوطه جریمه به سوی دروازه قطر زد اما ضربه آرام او را لکومته مهار کرد. 
دقیقه 19 – شوت پشت محوطه جریمه اشکان با اختلاف از کنار دروازه لکومته به بیرون رفت.
دقیقه 23 – پاس زیبای طارمی بین مدافعان قطر به آزمون رسید اما او این توپ را به بدترین شکل از دست داد.
دقیقه 32 – حرکت زیبای جهانبخش موقعیت خوبی را برای او به وجود آورد اما شوت سنگین او در حالیکه می توانست آزمون را صاحب توپ کند از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 35 – ضربه کرنر تاباتا از جناح چپ ایران با واکنش بیرانوند و سپس مدافعان از محوطه خطر ایران دور شد.
دقیقه 43 – پس از اشتباه داور در گرفتن خطا برای ایران موقعیت خوبی نصیب قطری ها شد اما ضربه آنها از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 48 – کرنر ارسالی قطری ها روی دروازه ایران ایجاد خطر کرد اما بیرانوند این توپ را نیز از روی سر مهاجمان حریف دور کرد. 
دقیقه 52 – ضربه کرنر دژاگه در حالی که توسط دروازه بان قطری از روی خط برگشت داده شد توسط کمک داور به نشانه بیرون رفتن از زمین متوقف شد. 
دقیقه 58 – پاس دیدنی جهانبخش در محوطه جریمه به اشکان رسید اما تعلل این بازیکن باعث از دست رفتن موقعیت خوبی شد.
دقیقه 60 – حرکت ترکیبی آزمون و طارمی نتیجه برای ایران نداشت تا این موقعیت هم از دست برود. 
دقیقه 61 – سانتر جهانبخش روی دروازه قطری ها با واکنش لکومته از روی دروازه این تیم دور شد.
دقیقه 71 – سانتر رضاییان با پرواز آزمون چیزی نمانده بود اولین گل را برایب ایران به وجود بیاورد اما بازهم لکومته این توپ را از آن خود کرد. 
دقیقه 73 – ضربه کرنر ارسالی از سوی آندو تیموریان با ضربه سر سیدجلال حسینی با اختلاف کمی از کنار دروازه قطر به بیرون رفت.
دقیقه 88 – موقعیت استثنایی از روی سانتر قوچان نژاد به دست آمد اما ضربه سر انصاری فرد راهی به دروازه حریف نیافت.


ترکیب رسمی تیم ملی ایران برابر قطر


کنفدراسیون فوتبال آسیا ، ترکیب تیم ملی ایران برای بازی مقابل قطر را اعلام کرد.

به گزارش عصرایران ،در حالی که چند ساعت تا شروع اولین دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه مقابل قطر باقی مانده است، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) ترکیب احتمالی دو تیم را منتشر کرد.


ترکیب تیم ملی ایران: بیرانوند، منتظری، حسینی، رضاییان، عزت اللهی، ابراهیمی، امیری، دژاگه، جهانبخش، سردار آزمون.
 سرمربی تیم ملی ایران برای این دیدار چند تغییر بسیار مهم در ترکیب اصلی تیمش دارد.

هرچند تیم ملی ایران در مسابقات دوستانه ازبازیکنان مختلف استفاده کرده است و کی روش ابزار استفاده از بازیکنان مختلف در هر پست را دارد اما انتخاب نهایی کی روش به شرح زیر است.

علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، سردار آزمون، پژمان منتظری، علیرضا جهانبخش، سیدجلال حسینی، سعید عزت‌اللهی، اشکان دژاگه، وحید امیری و رامین رضاییان

در مورد ترکیب اعلام شده چند اتفاق بسیار مهم رخ داده است. اولین اتفاق تغییر دروازه بان اصلی تیم ملی از علیرضا حقیقی به علی رضا بیرانوند است .سرمربی تیم ملی که اعتماد بسیار زیادی به حقیقی داشت حالا به بیرانوند فرصت داده که دروازه بان اصلی تیم ملی باشد.

دومین تغییر مهم در خط هافبک تیم ملی ایران است. جایی که آندو تیموریان کاپیتان اول تیم ملی بیرون می نشیند تا به جای او سعید عزت اللهی از ابتدا به میدان برود.

تغییر دیگر نیمکت نشینی گوچی است. رضا قوچان نژاد در این بازی روی نیمکت می نشیند تا سردار آزمون از ابتدا در ترکیب اصلی قرار بگیرد.

شاید در رده بعدی بشود به نیمکت نشینی مسعود شجاعی اشاره کرد که وحید امیری را جایگزین خود دارد و البته جهانبخش آماده که پس از جام جهانی موفق شده دوباره جایی در ترکیب اصلی تیم ملی پیدا کند.


کی‌روش با کدام یوزپلنگ‌ها حمله می‌کند؟

کارلوس کی‌روش از بدو شروع کارش تا به امروز به سیستم خود وفادار بوده است.


به گزارش "ورزش سه"، کارلوس کی روش از ابتدای آغاز کارش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران آنقدر به سیستم 4-2-3-1 یعنی بازی با 4 مدافع، 2 هافبک دفاعی، 3 هافبک نفوذی و یک مهاجم وفادار بود که کارشناسان قبل از بازی های مهم شک و تردیدی به لحاظ شماتیک تاکتیکی تیم ملی نداشتند و گمانه زنی ها همگی تنها محدود به مهره های انتخابی برای اجرای هر چه بهتر این سیستم می شد.


اگر چه بعد از اتمام جام جهانی، عده ای پیش بینی می کردند قرار گرفتن ایران در بین مدعیان جام ملت های آسیا و عدم تمایل حریفان آسیایی به آرایش تهاجمی، کی روش را ناگزیر به ایجاد تغییر در تاکتیک خواهد کرد(یا همان پلان B معروف) ولی باز هم هر چهار بازی ایران در استرالیا با یک مهاجم شروع شد، تیم ملی کماکان منتظر حریف می ماند، اصراری به بازی مالکانه نداشت ولی بلافاصله بعد از تصاحب توپ شیوه بازی به 4-3-3 تبدیل میشد.

کی روش چندین بار گفته دوست ندارد درباره تاکتیک های تیمش حرف بزند و مصاحبه یک سال و نیم پیش او در برنامه نود جزو استثنائات بود: "سیستم بازی ما در جام ملت‌های آسیا سیستم نزدیکی به 4 -3-3 بود. ما با هافبک‌های نفوذی که در اختیار داشتیم برنامه تهاجمی را انجام می دادیم. این را فراموش نکنید در خیلی بازی‌ها سبک بازی ما دفاعی بود که در نیمه اول و دوم تاکتیک متفاوتی داشتیم و آماده این بودیم تا روش بازی مان را در بازی های مختلف تغییر دهیم."

 


می رسیم به مرحله اول مقدماتی جام جهانی و همگروهی با تیم های درجه دو و سه آسیایی. با ورود سردار آزمون و مهدی طارمی به جمع مهاجمین قبلی(قوچان نژاد، انصاری فرد)، باز خیلی ها تصور می کردند کی روش از این فرصت استفاده می کند و دست به تغییر تاکتیکی می زند. مثلا اینکه با دو مهاجم بازی را شروع کند و به یک هافبک دفاعی بسنده کند.

اگر چه در اکثر بازی های این مرحله تیم ملی با دو مهاجم به زمین رفت ولی مهاجم دوم نه بجای یک هافبک دفاعی بلکه عملا به عنوان جانشین یکی از بال های همان سیستم 4-3-3 انجام وظیفه می کرد. ترکیب 3 عنصر هجومی در زمان شروع این مسابقات را با هم مرور کنیم:


ترکمنستان داش اغوز / امیری-آزمون-ترابی (شجاعی)

گوام-تهران/ ترابی-انصاری فرد-طارمی(دژاگه)

هند بنگلور/ امیری- آزمون-  طارمی(دژاگه)

عمان-مسقط/ امیری-آزمون-طارمی(دژاگه)

ترکمنستان-تهران/ امیری-کاوه رضایی-ترابی(دژاگه)

گوام/ امیری-آزمون-طارمی(دژاگه)

هند-تهران/ امیری- آزمون-جهانبخش-(طارمی به جای دژاگه بازی می کرد)

عمان-تهران/ امیری-آزمون-جهانبخش(دژاگه)

 


در همه این 8 بازی، تیم ملی ایران همواره با دو هافبک دفاعی پا به میدان گذاشته است، مثل همیشه اشکان دژاگه نقش بازیساز داشته و وظیفه حفظ توپ، جهت دهی و تغییر ریتم بازی نیز به عهده او بوده است، به جز بازی در داش اغوز که به دلیل مصدومیت غایب بود و مسعود شجاعی جایش را پر کرد و بازی با هند در تهران که برای نخستین بار کی روش طارمی را به جای او به زمین فرستاد.

نکته مهم دیگر اینکه غیبت علیرضا جهانبخش در تعدادی از این دیدارها به دلیل مصدومیت، تنها دلیل فیکس بودن طارمی یا یک بار هم ترابی در ترکیب بوده است و این نشان می دهد تا چه حد کی روش به مرد شماره یک این روزهای آلکمار که در تیم خودش نیز در سیستم 4-3-3 به عنوان بال راست به میدان می رود اعتقاد دارد.


با این تفاسیر و با فرض ادامه وفاداری کی روش به سبک همیشگی، سوال اصلی این است که 3 نفری که در جلو بازی می کنند کدام ها هستند. اگر جهانبخش و آزمون را از همه محتمل تر بدانیم، نفر سوم باید یکی از میان امیری، طارمی و ترابی باشد.  


شاید بتوان تنها تغییر حاصل شده از جام ملت های آسیا تا به امروز را در این عبارت خلاصه کرد: تیم ملی ایران قبلا با سیستم 4-2-3-1 به میدان می رفت و در زمان حمله به 4-3-3 تغییر شکل می داد ولی امروز (خصوصا در ورزشگاه آزادی) بازی را با سیستم 4-3-3 شروع می کند و در زمان دفاع به 4-2-3-1 تغییر شکل می دهد.


امیدهای تیم قطر برای مصاف با ایران

تیم فوتبال قطر در شرایطی به مصاف تیم ملی می‌رود که امید به درخشش چند ستاره خود در استادیوم آزادی دارد.


به گزارش "ورزش‌سه"،  تیم فوتبال قطر روز گذشته برای دیدار اول خود در چارچوب رقابت‌های جام جهانی 2018 وارد تهران شد و امیدوار است که بتواند با کمک بازیکنان چندملیتی خود به همراه برخی از بازیکنان جوان و آینده‌دار پرورش یافته در آکادمی اسپایر دست خالی از ایران به خانه بازنگردد.


خوزه کارنو مربی اروگوئه‌ای تیم ملی قطر در این بازی امید به ساق‌های چند بازیکن شاخص خود دارد که بتوانند کمک‌حال این تیم در خطوط دفاعی – میانی و تهاجمی باشند. بازیکنانی که از یک بازی ملی تا 74 بازی ملی و از سن 19 سال تا 35 سال در میان آن‌ها دیده می‌شود.


  در زیر نگاهی به کارنامه بازیکنان شاخص قطر در این دیدار انداختیم.

 

•  پدرو میگل: این بازیکن از جزایر کیپ ورد می‌آید، که تا سال 1974 از مستعمرات پرتغال به حساب می‌آمد. میگل سال‌های ابتدایی و شروع فوتبال خود را در کشور پرتغال گذراند و 5 سال را هم در تیم پایه‌های بنفیکا پشت سر گذاشت. او سال 2011 به تیم الاهلی قطر اضافه شد. میگل فصل گذشته از تیم الاهلی به تیم السد پیوست و در بازی مقابل ایران به عنوان مدافع میانی به میدان خواهد رفت. پدرو میگل 26 ساله تاکنون تنها یک بازی ملی برای تیم ملی قطر انجام داده است.

 

 

•   لوئیز مارتین: مارتین برزیلی از سال 2010 به فوتبال قطر و تیم لخویا وارد شده است و در همان ابتدای ورود به این تیم موفق شد 2 بار قهرمانی با تیم لخویا را تجربه کند. او اولین بار سال 2013 به اردوی تیم ب قطر دعوت شد و تاکنون 5 بار در ترکیب تیم ملی قطر راهی میدان شده است. لوئیز مارتین در پست هافبک تدافعی وظیفه انجام درگیری‌های اول با هافبک‌ها و مهاجمین ایران را بر عهده خواهد داشت. این بازیکن از ارکان فصل گذشته تیم لخویا بوده و در 21 مسابقه به میدان رفته و یک گل هم زده است. دریافت 5 کارت زرد و یک کارت قرمز مستقیم نشان می‌دهد که خشونت زیادی هم در بازی مارتین وجود دارد.

 


•  علی اسداله: هافبک میانی تیم ملی قطر که اصلیتی بحرینی دارد می تواند یکی از بازیکنان پرامید مربی تیم ملی قطر برای رویارویی با ایران باشد. این هافبک گلزن که تنها 23 سال سن دارد، تجربه بازی در تیم زیر 20 ساله‌های قطر و تیم ب این کشور را در کارنامه دارد و از سال 2014 به عضویت تیم ملی فوتبال قطر درآمده است. او در این مدت کوتاه توانسته در 28 بازی برای قطر 8 گل به ثمر برساند. این بازیکن در آخرین تورنمنت قهرمانی غرب آسیا که در قطر برگزار می‌شد موفق شد عنوان بهترین بازیکن تورنمنت را از آن خود کند. این بازیکن فصل گذشته 19 بازی برای تیم السد انجام داد و یک گل هم به ثمر رساند. قطعا سرمربی تیم ملی قطر حساب ویژه ای روی بازی‌سازی او در میانه میدان باز کرده است.

 

 

•  رودریگو  باربوسو تاباتا : شاید زهردارترین بازیکن تیم ملی قطر برای بازی اول این تیم برابر ایران رودریگو تاباتا برزیلی باشد. این بازیکن 35 ساله که از سال 1999 فوتبال حرفه‌ای خود را از باشگاه‌های مختلف برزیلی آغاز کرده، سابقه بازی در ترکیه و تیم بشیک‌تاش را هم در کارنامه خود دارد و از سال 2011 به باشگاه الریان قطر پیوسته است. بی شک تاباتا می‌تواند رکورددار بازی در تیم‌های مختلف در جمع بازیکنان هر دو تیم ایران و قطر لقب گیرد. تاباتا اولین بازی رسمی خود را در سال 2015 و برد 2 بر صفر مقابل هنگ کنگ انجام داد. هافبک تهاجمی تیم قطر فصل گذشته موفق شد عنوان آقای گلی لیگ ستارگان قطر را با به ثمر رساندن 21 گل در 24 دبازی بدست آورد. تاباتا خطرناک‌ترین مهره قطری‌ها در مقابل مدافعان ایرانی خواهد بود.

 

 

•  حسن الهیدوس: کاپیتان تیم ملی قطر از دسته بازیکنانی است که تمام دوران بازی خود را در تیم ملی قطر پشت سر گذاشته است. این بازیکن از 8 سالگی عضو آکادمی فوتبال السد بوده و از سال 2007 به عضویت تیم اصلی السد در آمده است. این بازیکن در طول این مدت در 154 بازی 39 گل به ثمر رسانده است و قهرمانی در آسیا و سومی جام باشگاه‌های جهان را هم با پیراهن تیم السد تجربه کرده است. حسن الهیدوس 26 ساله در دو پست وینگر و مهاجم به بازی گرفته می‌شود. الهیدوس در تیم ملی قطر 74 بازی انجام داده و 11 گل به ثمر رسانده است و نبض تیم ملی قطر در میانه میدان در دستان این بازکین قرار خواهد داشت.

 


•  سباستین سوریا : بازیکن اروگوئه‌ای تیم ملی قطر از سال 2004 به کشور قطر و تیم الغرافه پیوسته است. سوریا هم اکنون در تیم الریان عضویت دارد و فصل گذشته موفق شد در 25 بازی 10 گل برای این تیم به ثمر برساند. او در سال 2006 ابتدا در تیم 23 ساله‌های قطر و سپس در ترکیب تیم ملی قطر به میدان رفت. 216 بازی و 152 گل در بازی‌های باشگاهی و 28 گل در 84 دیدار ملی برای قطر نشان از زهرداربودن این مهاجم اروگوئه‌ای تیم ملی قطر دارد و مدافعان تیم ملی فوتبال ایران باید توجه ویژه‌ای به این مهاجم داشته باشند.

 


عبدالکریم حسن: مدافع چپ 23 ساله تیم ملی قطر مانند حسن الهیدوس کاپیتان قطری‌ها، سابقه بازی در تمامی رده‌های سنی تیم قطر را دارد و توانسته در اوج جوانی 52 بازی در ترکیب اصلی تیم ملی قطر قرار گیرد و 8 گل هم بزند و بعد از حسن الهیدوس کاپیتان عنابی‌های پوش‌های قطری لقب گیرد. در رده باشگاهی عبدالکریم حسن از سال 2010 به عضویت تیم بزرگسالان السد درآمده و 89 بازی و 13 گل را در طول این مدت به نام خود ثبت کرده است. این بازیکن یکی از پرورش‌ یافته‌های آکادمی اسپایر می‌باشد.  عبدالکریم در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا با 17 سال در بازی مقابل استقلال تهران روی نیمکت ذخیره‌ها نشست تا عنوان جوان‌ترین بازیکن حاضر در این مسابقات را از آن خود کند و در فصل 2013-2012 هم عنوان بهترین بازیکن جوان لیگ ستارگان قطر لقب گرفته است. این بازیکن هم‌چنین عنوان جوان‌ترین بازیکن حاضر در جام ملت‌های 2011 را به نام خود ثبت کرده است. عبدالکریم حسن یکی از مدافعین گلزن تیم ملی قطر به حساب می‌آید که می‌تواند زنگ‌خطری برای بازیکنان سمت راست خطوط حمله ما هم در حمله و هم در دفاع کردن باشد.

 


اکرم عفیف: تنها لژیونر تیم ملی قطر اکرم عفیف است روز گذشته ساعاتی قبل از پرواز ملی‌پوشان قطر به تهران به اردوی این تیم اضافه شد تا این بازیکن هم مانند 5 اروپایی تیم ملی ایران بدون حضور در اردوی آمادگی به اولین دیدار مسابقات برسد. این بازیکن جوان و آینده دار که تنها 19 سال سن دارد، به تازگی به تیم اسپورتینگ خیخون در لالیگا پیوسته و البته در دوبازی ابتدایی این تیم که با یک برد و یک مساوی همراه بوده است، تنها 17 دقیقه راهی میدان شده است، که البته این آمار برای یک بازیکن 19 ساله بسیار امیدوار کننده به نظر می‌رسد. اکرم عفیف که بازی در تیم‌های جوانان سویا و ویارئال را پشت سر گذاشته، یکی دیگر از جوانان پرورش یافته آکادمی اسپایر می‌باشد.

برادر این بازیکن علی عفیف از سال 2006 و در 20 بازی برای قطر به میدان رفته است. ضمن اینکه اکرم عفیف از پدری سومالیایی-تانزانیایی و مادری یمنی در دوحه قطر زاده شده است. این بازیکن پیش از انتقال به اسپانیا زبان این کشور را آموخته است و با توجه به کارنامه‌ای که از خود به جا گذاشته می‌تواند مهره‌ی ارزشمندی برای قطری‌ها مقابل ایران باشد.


انتهای پیام/

منبع: ورزش 3


برچسب ها: جام جهانی 2018 | نتایج و فیلم و جدول بازیهای ایران در مقدماتی جام جهانی 2018، جام جهانی 2018 (روسیه)، مقدماتی جام جهانی 2018 | نتیجه و فیلم، نتیجه بازی فوتبال ایران و قطر 11 شهریور 95 + فیلم، نتیجه بازی ایران و قطر مقدماتی جام جهانی 2018 پنجشنبه 11 شهریور 95+گلها و خلاصه، نتیجه بازی ایران و قطر 11 شهریور 95 | دانلود خلاصه و گلها، نتیجه بازی ایران قطر ۱۱ شهریور ۹۵ مقدماتی جام جهانی 2018، نتیجه بازی ایران و قطر مقدماتی جام جهانی 2018 پنجشنبه 11 شهریور 95+گلها و خلاصه، نتیجه دیدار فوتبال ایران و قطر، بازی ایران - قطر 1395/06/11
  • az ar