نمونه سوال 96

پیوندها
  • ۰
  • ۰

------------------------------------------------------------

نتیجه نهایی : برزیل 3 - آرژانتین 0

دانلود فیلم خلاصه و گلهای بازی برزیل 3-0 آرژانتین

گل کوتینهو / دقیقه 24 / برزیل 1 - آرژانتین 0

گل نیمار / دقیقه 46 / برزیل 2 - آرژانتین 0

گل پائولینیو / دقیقه 59 / برزیل 3 - آرژانتین 0

------------------------------------------------------------

برزیل 3 - 0 آرژانتین؛ فاجعه برای آلبی سلسته!

تیم ملی فوتبال برزیل در یازدهمین بازی از مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸، میزبان رقیب همیشگی یعنی آرژانتین در بلوهوریزونته بود و به یک پیروزی خرد کننده مقابل حریف قدیمی اش دست یافت.


وبسایت نود: دیدار تیم های برزیل و آرژانتین در ورزشگاه مینیرائو شهر بلوهوریزونته برگزار شد. برزیل با ۴ برد طی ۴ حضور تیته روی نیمکت و صدرنشینی گروه، وضعیت بسیار خوبی دارد ولی آرژانتین طی ۴ بازی اخیر، فقط یک بار تحت هدایت ادگاردو بائوسا به پیروزی رسیده ولی آنها پس از بازگشت لیونل مسی به اردوی تیم ملی، امیدهای زیادی به بهبود شرایط خود داشتند. ترکیب این دو تیم در مسابقه موسوم به سوپر کلاسیکو به شرح زیر بود:

برزیل: آلیسون، مارکینیوش، دنی آلوز، مارسلو، میراندا، رناتو آگوستو، فرناندینیو، پائولینیو، نیمار، کوتینیو، گابریل ژسوس

آرژانتین: رومرو، اوتامندی، فونس موری، زابالتا، ماس، پرز، بیلیا، ماسکرانو، دی ماریا، مسی، هیگوایین

بازیکن های برزیل با بازوبند مشکی که تصویر کارلوس آلبرتو تورس بر روی آن نقش بسته، به میدان رفته اند.

آرژانتین بازی را کمی بهتر آغاز کرده و در ۵ دقیقه نخست، حضور بیشتری در زمین حریف داشت.

فرناندینیو با آرنج یک ضربه را به مسی وارد کرد و اولین کارت زرد این بازی را دریافت کرد.

۱۵ دقیقه ابتدای بازی، اتفاق خاصی روی دروازه ها نیفتاده ولی برخوردهای زیادی بین بازیکن های دو تیم به ویژه هافبک ها در میانه میدان صورت گرفته است.

دومین برخورد مسی با فرناندینیو در میانه زمین و درخواست مسی برای دومین کارت زرد برای هافبک برزیل در دقیقه ۱۷ این بازی که مورد اعتنای داور قرار نگرفت.

شوت رناتو آگوشتو با اختلاف بسیار زیاد از بالای دروازه آرژانتین به بیرون رفت و اولین حرکت تهاجمی این بازی در دقیقه ۲۱ شکل گرفت ولی یک دقیقه بعد، اتفاقی جدی تر رخ داد. شوت روی پای لوکاس بیلیا از پشت محوطه جریمه با واکنش عالی آلیسون دفع شد. اولین فرصت واقعی گلزنی برای آرژانتین در دقیقه ۲۲ این بازی از دست رفت.

کوتینیو در دقیقه ۲۵ یک توپ را از لا به لای مدافعان حریف از نیمار دریافت کرده و با یک حرکت عرضی پشت محوطه جریمه آرژانتین، ناگهان اقدام به شوتزنی می کند. این توپ به کنج دروازه سرخیو رومرو می چسبد. برزیل ۱-۰ آرژانتین ؛ حالا چهره بائوسا نگران تر از قبل خواهد شد.

حدود ۸ دقیقه پس از گل کوتینیو، بازی آرام شد ولی شوت بی رمق و بی دقت انزو پرز که از کنار دروازه برزیل راهی اوت شد، گرمای بازی را اندکی زیاد کرد.

مسی در این بازی پشت دو ضربه ایستگاهی قرار گرفته و هر دو ضربه را به بدترین شکل ممکن به دیواره دفاعی حریف کوبیده است. ضربه بد مسی در دقیقه ۳۶ باعث شد تا توپ برگشتی به نیمار برسد. حرکت پا به توپ عالی نیمار از جناح راست خط دفاعی آشفته آلبی سلسته و ضربه ای که از زاویه بسته به تیر دروازه رومرو خورده و راهی اوت شد. بهترین فرصت گل برزیل پس از گل کوتینیو، از دست رفت.

دقیقه ۴۱، حرکت دی ماریا از جناح چپ و یک پاس تو در برای ماس و ضربه ای که ماس از زاویه بسته دروازه آلیسون می زند و توپ با عبور از عرض شش قدم محوطه جریمه برزیل راهی اوت می شود.

حملات آرژانتین جسنه و گریخنه، بسیار کم رمق و بی برنامه است.

گابریل ژسوس در دقیقه ۴۴ در یک سوم دفاعی آرژانتین و در بین ۵ مدافع حریف صاحب توپ شده و یک پاس ناب و کاملاً فانتزی را در عمق خط دفاعی در هم ریخته آلبی سلسته به نیمار می دهد. نیمار با رومرو تک به تک شده و با یک ضربه دقیق زمینی، توپ را درون دروازه قرار می دهد. برزیل ۲-۰ آرژانتین

پایان نیمه اول؛ به نظر می رسید که خاطره تلخ مربوط به فاجعه بلوهوریزونته، کم کم از یادها می رود.

بائوسا ترجیح داد تا در بین دو نیمه، سرخیو آگوئرو را به جای انزو پرز به میدان بفرستد. آگوئرو با شماره نه چندان آشنای ۷ به بازی رفت.

اولین فرصت خطرناک برزیل در دقیقه دوم نیمه دوم و با پاس نیمار از جناح چپ اتفاق افتاد ولی ضربه گابریل ژسوس توسط مدافع آرژانتین بلوکه شد.

دقیقه ۵۳ و باز هم آشفتگی خط دفاعی آرژانتین و توپی که به پائولینیو رسید و ضربه او در داخل محوطه جریمه توسط خاویر ماسکرانو از روی خط بیرون کشیده شد و آرژانتین در پاسخ، یک توپ را درون محوطه جریمه توسط دی ماریا به سوی دروازه شلیک کرد که بی ثمر بود.

پاس عرضی زمینی رناتو آگوشتو از سمت راست به پائولینیو درون محوطه جریمه آرژانتین و ضربه مهار نشدنی پائولینیو در کنج دروازه سرخیو رومرو؛ کم کم فاجعه بلوهوریزونته در حال تکرار است اما این بار برای آرژانتین هر چند که تیم بائوسا تا همین جا هم یک فاجعه تمام و کمال بوده!

به نظر می رسد که برای اولین بار از سال ۲۰۰۹، آرژانتین طی ۲ بازی پیاپی در مرحله انتخابی جام جهانی شکست خواهد خورد. برزیل نیز پس از ۱۱ سال توانسته به پنجمین بازی متوالی بدون باخت مقابل آرژانتین دست یابد. پنجاهمین گل ملی نیمار در چه بازی رقم خورد!

یک اشتباه وحشتناک دیگر از زابالتا و اوتامندی و فرصتی که نیمار در دقیقه ۶۸ از دست داد تا شکست آرژانتین سنگین تر نشود.

ضربه آزاد مسی همچون سایر ضرباتش، بی خطر تر از هر کبریت بی خطری بود تا یک شانس دیگر برای تیم میهمان در دقیقه ۷۱ بر باد رود. بائوسا آخرین راه برای دادن تنفس مصنوعی به تیمش را، بیرون کشیدن آنخل دی ماریا و به میدان فرستادن آنخل کوریا می داند.

برزیل پس از گل سوم، بازی را آرام کرده و پاس های کوتاه پیاپی برزیلی ها به یکدیگر با خیال راحت، کمی بوی تحقیر حریف دیرین را می دهد. چند فرصت خوب هم در ۵ دقیقه پایانی توسط بازیکن های برزیل خراب شد و در نهایت، این بازی با همان نتیجه خاتمه یافت.


انتهای پیام/

نتیجه بازی برزیل و آرژانتین 21 آبان 95 امروز بامداد | دانلود فیلم خلاصه 3-0

منبع: سایت نود

  • Admin