نمونه سوال 96

پیوندها
  • ۰
  • ۰

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را طی روزهای آینده تشریح کرد.


احد وظیفه در گفت‌وگویی در این باره گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی با فعالیت سامانه بارشی مستقر بر روی کشور، امروز نیز در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه‌های جنوبی البرز، استان‌های ساحلی دریای خزر و مناطقی از شمال غرب، نواحی مرکزی، جنوب غرب و در بعد از ظهر در شمال شرق کشور ابرناکی، رگبار باران گاهی وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.


وی افزود: طی روزهای دوشنبه و سه شنبه در مناطقی از شمال شرق، شرق و زاگرس مرکزی و جنوبی ابر و رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و ورزش باد پیش بینی می‌شود. شدت بارش امروز در گلستان، خراسان شمالی، نیمه جنوبی لرستان، مرکزی، شمال خوزستان و شمال چهار محال و بختیاری و ارتفاعات البرز در تهران، البرز و قزوین می‌باشد.


مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: طی سه روز آینده در نیمه شرقی و مناطقی از جنوب کشور گاهی وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی نقاط با گرد و خاک همراه خواهد بود. طی سه روز آینده خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود.


به گفته وظیفه، هوای تهران در روز یکشنبه 27 فروردین ابری و بارش پراکنده بتدریج نیمه ابری و وزش باد ، بیشینه 19 و کمینه 13 و در روز دوشنبه 28 فروردین نیز صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد، بیشینه 24 و کمینه 14 و در  روز سه‌ شنبه 29 فروردین صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد، بیشینه 25 و کمینه 15 پیش‌بینی می‌شود.


انتهای پیام/

منبع: ایسنا
  • Admin